صفحه اصلی |   تماس با ما |   درباره ما |   پیوندها |   نقشه سایت |    

***  راه اندازی خانه داوطلب صنعت را گرامی می داریم *** مدیران محترم صنعتی و صنفی ،  خانه داوطلب صنعت با پشتوانه ی تخصصی و خدمات داوطلبانه، تاسیس گردید تا جایگاهی باشد برای اجرای واقعی ((مسئولیت های اجتماعی))، در چارچوب توان مالی و فکری شما عزیزان داوطلب. عمل نیک به تکرار ((محبوب)) است و نام نیک به تکرار ((معروف))؛ و بدون شک همراهی این دو، سرشار از سود مادی و معنوی در طول زمان؛ که با خود، ((اعتبار)) می آورد. و این آغاز برتر بودن و برتر ماندن است. هلال احمر، برترین نامی است که در هر گوشه دنیا با خود ((امید و زندگی و حرکت))، که اساس ((حق حیات)) انسان است، به همراه دارد و پیوستن به خانه داوطلب صنعت هلال احمر، یعنی شروع اجرای ((مسئولیت های اجتماعی)) در قبال این حق. منتظر تماس شما گرامیان هستیم. انشاءالله و به یاری حق!  جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران  ***  خانه داوطلب صنعت ***

شنبه 4 خرداد 1398
CSR در یک نگاه
تاريخچه CSR : در اواسط قرن بيستم، عنوانCSR (مسئوليت اجتماعي شركت‌ها)، توسط متفكرين و متخصصين مديريت كسب ...
نقش اقتصاد مقاومتي در صنعت
افشين سليماني سالار-  كارشناس مديريت تبليغات تجاري و کارشناس ارشد مدیریت ...
طراحي الگوي جامع تدوين منشور اخلاقي و مسئوليت اجتماعي سازمان
  مجيد باب‌الحوائجي- امور آموزش و توسعه منابع انساني ساپكو mbabolhavaeji@sapco.com محمدجواد قرباني- ...
مسئولیت های انسان؛ از مسئولیت عبودی و فردی تا خانوادگی و اجتماعی
انسان مسئولیت های زیادی چه در بعد فردی و چه در بعد اجتماعی دارد و تکامل انسان با پذیرش و انجام درست این ...

 

مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها (CSR)

خانه داوطلب صنعت

 

 

 

استراتژی خانه داوطلب صنعت:

خانه داوطلب صنعت با اهداف تعیین شده و با استفاده از امکانات اعضاء و ترجیحا با رعایت اصول زیست محیطی در تمامی مراحل اطلاع رسانی و جذب اعضاء تخصصی و مدیران و کارکنان سخت کوش صنعتی و صنفی تلاش می کند تا برای اولین بار نسبت به تشویق و حمایت از افراد خیرخواه با شیوه هایی که در شان و منزلت والای خیرین و داوطلبان است حرکت نماید و در این راه استفاده از توانمندیهای آموزشی و رفاهی اعضا برای یکدیگر و معرفی این توانایی ها یکی از مهمترین روش هاست که در دستور کار قرار داده شده است.

به همین جهت حضور نام های معتبر صنعتی و صنفی (برندها) نه تنها باعث تقویت این دیدگاه می شود بلکه ماندگاری و رشد و توسعه بیشتر تقاضای خدمت رسانی را برای داوطلبان فراهم میسازد.

 

تدبیر جدید دولت برای توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی
    خراسان/ بر اساس تدابیر یک مقام مهم اجرایی که در قالب دستورالعمل و ...
دستور رئیس جمهور برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی سه استان
خبرگزاری صدا و سیما/ رئیس جمهور با تاکید بر محوری بودن اجرای سیاست‌های ...
رهبر انقلاب:دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند
پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای/ رهبر انقلاب، عصر ...
تکلیف 5 دستگاه اجرایی دیگر برای تحقق اقتصاد مقاومتی مشخص شد
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، در ابلاغیه های اسحاق ...
اولتیماتوم جدی جهانگیری به مسئولان درباره اقتصاد مقاومتی
میزان/ معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اگر مسئولی در هر دستگاه اعم از اجرایی یا بانکی ...
مهلت 20 روزه دولت به موسسات دولتی و عمومی برای ارائه برنامه‌های اقتصاد مقاومتی
تسنیم/ معاون اول رئیس جمهور طی بخشنامه‌ای ازبنیادها، موسسات عمومی غیردولتی و ...
اختیارات فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دو استان به رحمانی‌فضلی تفویض شد
فارس/ معاون اول رئیس جمهور اختیارات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان های ...
جهانگیری: برنامه دولت فقط اقتصاد مقاومتی است
پایگاه اطلاع رسانی دولت/ معاون اول رییس جمهور گفت: همه دستگاه ها و نهادهای دولتی و ...
پاسخ رهبری به ۱۰ پرسش درباره اقتصاد مقاومتی
آفتاب: پس از ابلاغیه سیاستهای اقتصاد مقاومتی، رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی در ...
رئیس کمیسیون چشم انداز در جمع اصحاب رسانه خوزستان: " اقتصاد مقاومتی تنها راه رسیدن به تمدن نوین اسلامی ...
  رئیس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: زندگی ...

خانه داوطلب صنعت

ارتباط مستقیم :

0930 920 1392

 info@Mahed24.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقالات
مسئولیت های انسان؛ از مسئولیت عبودی و فردی تا خانوادگی و اجتماعی

انسان مسئولیت های زیادی چه در بعد فردی و چه در بعد اجتماعی دارد و تکامل انسان با پذیرش و انجام درست این مسئولیت ها ممکن می شود و اسلام هم رشد انسان را در مسیر خانواده و جامعه دانسته است.
 
شبکه ایران/ به گزارش مهر، با دقتی ساده در عالم هستی به روشنی متوجه می شویم که همه موجودات و اشیاء دارای مسئولیت هستند و چیزی یا کسی نیست که بار مسئولیت به دوش نکشد و به خود واگذار شده باشد. به طور کلی اگر پدیده ای از عالم کاینات، آنی از وظیفه خود سر باز بزند و بار مسئولیت خویش را از دوش نهد، همه نظام به هم می خورد و بسیاری از موجودات نابود می شوند. در عالم مجردات هم وضع این چنین است یعنی هر یک از ملائکه وظیفه ای ویژه بعهده دارد و اگر یک لحظه از مسئولیت خود سر باز زند نابود می شود.
بنابراین همه ذرات هستی دارای مسئولیت هستند و بدیهی است انسان که سرآمد عالم آفرینش است، مسئولیت سنگینی دارد. تفاوت مسئولیت سایر موجودات، جماد، نبات، حیوان، افلاک و غیره با انسان در این است که مسئولیت آنها جبری و بر حسب عالم تکوین است، حتی موجودات مجرد مانند ملائکه نیز به گونه ای مجبورند ولی، مسئولیت انسان با اختیار است. خداوند تبارک و تعالی در سوره انسان آیه 3 می فرماید: ما راه حق و باطل را به انسان نشان دادیم حال می خواهد هدایت بپذیرد و مسئولیت هایش را انجام دهد یا کفران نعمت کند.
وظایف انسان چند گونه است از جمله 'مسئولیت عبودی' که این وظیفه بین او و خداست و چنانچه در انجام آن کوتاهی بشود، انسان از حوزه عبودیت خدا خارج می شود و دوم 'مسئولیت فردی' که بر دو قسم است:
الف ) وظیفه ای که انسان نسبت به جوارح خود دارد، جسم 'بعد حیوانی' انسان به منزله مرکب است و برای عروج انسان به عالم ملکوت وسیله ای است لازم. از این رو انسان در برابر جسم خود مسئولیت هایی دارد و سستی در انجام آن باعث تولید اشکال در سیر معنوی می شود و در این صورت خطاکاربه شمار می رود. پس باید مواظب جسم خود بود.
ب) وظیفه ای که انسان نسبت به بعد معنوی و روحی خود دارد؛ این وظیفه بسیار سنگین است و چنانچه در انجام آن کوتاهی شود روح بیمار خواهد شد و تمام افعال انسان را تحت تاثیر قرارخواهد داد. اگر این بیماری روح و معنویت را بمیراند انسان مصداق آیه شریفه 22 سوره انفال می شود که می فرماید همانا پست ترین جانوران نزد خداوند کسانی هستند که بعد معنویشان نابود شده و در برابر سخن حق کر ولال شده باشند و تعقل و تدبر نکنند.
سوم مسئولیت اجتماعی انسان است؛ منشا این وظیفه طبیعت اجتماعی انسان است و تکامل او وامدار این صفت است، چنانکه بدون حضور در میان اجتماع، پیمودن راه تکامل برایش میسر نیست. در اسلام بر مسئولیت مزبور تاکید شده و حدیث معروفی از پیامبر بزرگوار اسلام (ص) در این باره وجود دارد که می فرماید: رهبانیت و ترک دنیا در اسلام نیست.
مسئولیت های اجتماعی انسان به دو گروه تقسیم می شود: الف) وظائفی که مربوط به خانواده است و به آن 'تدبیرمنزل' گویند.
ب) وظائفی که عمومی است و انسانها نسبت به یکدیگر دارند و چنانچه در ادای این مسئولیت همچون دو مسئولیت دیگر عبودی و فردی کوتاهی شود، انسان گناهکار است و از وظیفه انسانی که بر حسب آفرینش بر عهده او است، باز خواهد ماند.
البته مسئولیت خانواده از بقیه مسئولیت هایی که بر شمردیم سنگین تر است و باید کاملا بر ابعاد گوناگون این و ظیفه آگاهی یافت و در انجام آن بر پایه احکام الهی و سنت پیامبر اکرم (ص) و ائمه کوشش و دقت فراوان شود.
در صدر اسلام آیه ای درباره عذاب دوزخیان نازل شده، چند جوان از هراس گرفتاری به چنین عذابی سر به بیابان گذاردند و زندگی عادی خویش را رها کردند. یکی از آنها تصمیم گرفت دیگر با همسر خود همبستر نشود و با زنان برخورد نکند؛ آن دیگری با خود پیمان بست که از آن پس با مردم تماس نگیرد و مسئولیت های اجتماعی را رها کند؛ و سومی بر آن شد که هرگز غذای لذیذ نخورد. همسران این سه خدمت رسول گرامی اسلام (ص) رفتند و هریک شرح حال خود را گفت.
پیامبر(ص) از شنیدن این ماجرا ناراحت شدند و به مسجد رفتند. رفتن حضرت چنان با شتاب بود که عبایش به زمین می کشید و با همان حالت مردم را به مسجد فراخواندند تا این وضع استثنایی را باز گویند و چنین فرمودند: من که پیغمبر شما هستم همسر اختیار کرده ام، غذا می خورم و از جسمم مواظبت می کنم و در میان اجتماع به سر می برم و با مردم تماس دارم. سپس فرمودند: هر کس از سنت من روی برگرداند از من نیست.
قرآن در سوره نور آیه 32 می فرماید: همسران بی شوهر و مردان بی همسر و غلامان و کنیزان درستکار خود را به ازدواج یکدیگر در آورید، اگر تنگدست باشند خداوند به لطف خود آنان را بی نیاز می کند و خداوند بسیار دهنده است و آگاه بر حال بندگان.
از این آیه می آموزیم که احساس تنگدستی نباید به دوری از سنت پیامبر (ص) بینجامد، چرا که ازدواج و تشکیل خانواده خود موجب فراخ روزی می شود. البته مسئولیت خانواده بسیار سنگین و حساس است و همسرداری و تربیت فرزند دارای آیین و احکام ویژه ای است و هر یک از ارکان خانواده وظایفی به عهده دارد. تنها با انجام این و ظایف متقابل است که کانون خانواده همواره گرم و سالم خواهد ماند.
 

 

 

 

 

   مسئولیت اجتماعی چیست؟

 

  

        

    بانك سامان و مسئوليت هاي اجتماعي 

      

 

        

     بانك  رفاه  و  مسئوليت هاي  اجتماعي

 

 

        

     گروه سايپا و  مسئوليت هاي اجتماعي

     

 

       

     بانك ملي  و  مسئوليت هاي  اجتماعي

 

 

      

 

 

دبيرخانه 

مشورتي رشد اقتصاد مقاومتي


( مرام )


ارتباط مستقيم با دبير

 

maramdabir@gmail.com

 

افشين سليماني سالار

 

خانه داوطلب صنعت چیست ؟

اهداف و استراتژی خانه داوطلب صنعت چیست ؟

 عضویت در خانه داوطلب صنعت چه مزایایی دارد ؟

چگونه داوطلب شوید ؟


خانه داوطلب صنعت آمادگی دارد با هدف معرفی تمامی سازمانها ، نهادها و شرکتهای فعال و پویا که خود را در زمینه اجرای مسئولیتهای اجتماعی علاوه بر فعالیتهای عادی ، مصمم می بينند و یا از سوابق قبلی در این زمینه برخوردارند دعوت می نماید تا ضمن آغاز همکاری فی مابین ، معرفی ویژه ای از این عزیزان و توانمندیهای آنان داشته باشد . امید است با همراهی هرچه فراگیرتر در ساخت جامعه ای مسئول ،ضمن برخورداری از اجر معنوی ،از مزایای معرفی و حضور  شرکتهای عضو ما برخوردار باشید  . با ما تماس بگیرید ...  

 

 

ارتباط مستقیم : 

  1392 920 0930  

  info@Mahed24.com

 
نحوه آشنایی شما با این سایت چگونه بوده است ؟
جستجو در اینترنت
آگهی و تبلیغات
پیامک
ایمیل
دوستان
جراید
Copyright ©mahed24 ,all rights reserved.